Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/alt-php74/sess_da28cf87d3a85918f6413e1c837708bf, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/kalacom/public_html/wp-content/plugins/jet-engine/includes/modules/data-stores/inc/stores/session.php on line 30

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/alt-php74) in /home/kalacom/public_html/wp-content/plugins/jet-engine/includes/modules/data-stores/inc/stores/session.php on line 30
مقایسه تراز لیزری نور سبز و نور قرمز - کالا عمران

مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

مقایسه تراز لیزری نور سبز و نور قرمز

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

مقایسه تراز لیزری نور قرمز و نور سبز

مقایسه تراز لیزری نور قرمز و نور سبز برای خیلی از مشتریان علاقه مند به ابزار مهم است. سطوح لیزر دارای پرتو های سبز یا قرمز برای افزایش دید هستند. مقایسه لیزری این پرتو ها به شما کمک می کنند تا دقیق ترین نتایج را به روشی آسان، کارآمد و راحت به دست آورید. اما چه رنگی باید دریافت کنید؟ بسیاری از مردم تصور می کنند که گزینه های رنگی تفاوت چندانی در عملکرد ارائه نمی دهند، اما این دور از واقعیت است.

برای اینکه دقیقا متوجه شوید سطوح لیزر سبز و لیزر قرمز چقدر متفاوت هستند، ادامه مطلب را بخوانید. این مقاله مقایسه ای هر دو رنگ پرتو را به طور گسترده پوشش می دهد و در مورد نحوه انتخاب بین این دو توصیه می کند.

بررسی اجمالی سطوح لیزر سبز

اگرچه سطوح لیزر قرمز محبوب‌تر از همتای سبز خود هستند، سطوح لیزر سبز آسان‌تر استفاده می‌شوند، برد بیشتری دارند و قدرتمندتر هستند. این تا حدی به این معنی است که سطوح لیزر سبز شامل جزئیات بیشتری است، گران‌تر است و سریع‌تر از بین می‌رود.

دید

وقتی در مورد دید هر یک از سطوح صحبت می کنید، باید به کلاس علوم دبیرستان خود فکر کنید. رنگ سبز درست در وسط طیف نور مرئی قرار دارد. حتی اگر معنی این را به خاطر نیاورید، اشکالی ندارد. فقط باید بدانید که این امر باعث می شود که رنگ سبز برای چشم انسان راحت تر دیده شود.

در نتیجه، سطح لیزر سبز آسان‌تر از قرمز است که به جای وسط، به یک انتهای طیف نور مرئی می‌افتد. از آنجایی که رنگ سبز راحت‌تر دیده می‌شود، لبه‌های واضح‌تر و دید بیشتری دارد. به عنوان مثال رنگ سبز دارای فاصله طول موج 560 تا 520 نانومتر و بازه فرکانسی 540 تا 580 هرتز است.

اگر شما یک فرد متوسط ​​هستید، احتمالاً این اعداد برای شما معنی ندارند. به بیان ساده: این سطوح به این معنی است که نور آن چهار برابر سطح قرمز است.

هنگام کار در داخل ساختمان، سطوح لیزر سبز محدوده دید 50 تا 60 فوتی خواهند داشت. حتی بسیار چشمگیرتر، سطوح لیزر سبز را می توان هنگام کار بیش از 60 فوت در فضای باز مورد استفاده قرار داد. در مجموع، سطوح لیزر سبز دارای دید و محدوده دید عالی هستند.

ساخت و ساز

از آنجایی که سطوح لیزر سبز بسیار قدرتمند هستند، قطعات بیشتری نسبت به سطح لیزر قرمز دارند. به عنوان مثال، سطوح لیزر سبز دارای یک دیود 808، یک کریستال دوبرابر فرکانس و غیره خواهند بود. در نتیجه، ساخت سطوح لیزر سبز به قطعات، زمان و هزینه بیشتری نسبت به سطح لیزر قرمز نیاز دارد.

قیمت

با توجه به افزایش قطعات، سطوح لیزر سبز گرانتر از لیزرهای قرمز هستند. به همین دلیل است که بیشتر لیزرها دارای چراغ قرمز هستند نه سبز. ساخت آنها گرانتر بوده و به زمان بیشتری نیز نیاز دارند. در واقع سطوح لیزر سبز بین 20 تا 25 درصد گرانتر از لیزرهای قرمز هستند. این باعث می شود آنها نسبت به سطوح لیزر قرمز مقرون به صرفه تر باشند.

عمر باتری

بار دیگر، قدرت فوق العاده سطح لیزر سبز با سقوط دیگری همراه است. طول عمر باتری آنها بسیار کوتاهتر از همتایان قرمز است. هر زمان که باتری شروع به از بین رفتن کند، دید لیزر نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

بهترین برای

سطوح لیزر سبز برای کسانی که به حداکثر دید نیاز دارند بهترین است. برای مثال، هنگام کار در فضای باز، سطح لیزر سبز برنده واضح است. اگر به دید بهتر نیاز دارید و به عمر باتری و قیمت اهمیتی نمی دهید، سطح لیزر سبز را انتخاب کنید.

در مقابل، اگر بودجه کمی دارید، باید از سطح لیزر سبز اجتناب کنید. از آنجایی که آنها بسیار گرانتر از سطح لیزر قرمز هستند، کسانی که بودجه کمی دارند احتمالاً نمی توانند سطح لیزر سبز را بپردازند.

بررسی اجمالی سطوح لیزر قرمز

اگر هر نوع لیزری از جمله سطوح لیزری را دیده اید، به احتمال زیاد محصولاتی با پرتو لیزر قرمز دیده اید. این سطوح لیزری به دلیل قیمت مقرون به صرفه تر و عمر باتری طولانی تر، محبوب ترین هستند. البته دید کمتری نسبت به گزینه سبز دارند.

دید

همانطور که قبلا ذکر کردیم، رنگ قرمز در یک انتهای طیف نور مرئی قرار می گیرد. این باعث می شود که رنگ قرمز بسیار دشوارتر از رنگ سبز دیده شود. دارای فاصله طول موج 700 تا 635 نانومتر و بازه فرکانسی 430 تا 480 هرتز است. این بدان معنی است که رنگ قرمز چهار برابر کمتر از رنگ سبز روشن است.

هنگام کار در داخل خانه، می توانید رنگ قرمز را بین 20 تا 30 فوت ببینید. بنابراین، لازم نیست به بخش لیزر سبز برگردید، این حدود نیمی از محدوده سطوح لیزر سبز است. اگر در مناطق زیر 60 فوت در فضای باز کار می کنید، لیزر نور قرمز می تواند مناسب باشد.

به طور کلی، این حقایق به این معنی است که سطوح لیزر قرمز، دید کمتری نسبت به همتایان سبز دارند. هنگامی که در نزدیکی کار می کنید، این مسئله چندان مشکل ساز نخواهد بود. با این حال، اگر در مناطق بزرگ‌تری کار می‌کنید، نور لیزر قرمز دید کافی برای کمک به اندازه کافی فراهم نمی‌کند.

ساخت و ساز

حتی اگر سطوح لیزر قرمز دید کمتری را ارائه می‌دهند، یکی از مناطقی که سطوح لیزر سبز را شکست می‌دهند، ساخت و ساز است. سطوح لیزر قرمز به قطعات کمتری نیاز دارند زیرا آنقدر قدرتمند نیستند. این امر ساخت آنها را آسان تر و مقرون به صرفه تر می کند.

قیمت

از آنجایی که ساخت و ساز ساده تر و مقرون به صرفه تر است، قیمت سطوح لیزر قرمز نیز مقرون به صرفه تر است. کسانی که بودجه کمی دارند، به ویژه به دلیل مقرون به صرفه بودن، به سطح لیزر قرمز متمایل می شوند. خرید یک تراز لیزر قرمز و یک آشکارساز سطح لیزر، که دیدن نور قرمز را آسان‌تر می‌کند، اغلب مقرون به صرفه‌تر از خرید یک سطح لیزر سبز است.

عمر باتری

قدرت کمتر سطح لیزر قرمز به این معنی است که عمر باتری آن بیشتر است. این برای کسانی که نمی خواهند به طور مکرر باتری را تعویض کنند یا فقط قصد دارند به صورت پراکنده از سطح لیزر استفاده کنند و نمی خواهند به باتری فکر کنند عالی است. همچنین می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند زیرا نیاز به خرید باتری کمتری دارید.

بهترین برای

سطح لیزر قرمز برای کسانی که بودجه کمی دارند و در مناطق تنگ کار می کنند بهترین است. از آنجایی که دید کمتری را ارائه می دهد، فقط برای مسافت های کوتاه، هم در فضای داخلی و هم در فضای باز مناسب است. با وجود این، قیمت مقرون به صرفه و عمر باتری طولانی آن را به گزینه ای عالی برای بسیاری تبدیل می کند.

با این حال، اگر در مناطق جادارتر کار می کنید، باید سطح لیزر قرمز را رها کنید و به جای آن یک رنگ سبز انتخاب کنید. دید کمتر آن به این معنی است که در صورت استفاده در محدوده های وسیع تر، ذاتاً بی فایده خواهد بود.

کدام سطح لیزر برای شما بهترین است؟

وضعیتکدام سطح لیزر را انتخاب کنید
محدوده داخلی 6 تا 9 مترسطح لیزر قرمز
محدوده داخلی 9+ فوتسطح لیزر سبز یا سطح لیزر قرمز با آشکارساز
محدوده 1 تا 6 فوت در فضای بازسطح لیزر قرمز
برد 6+ فوت در فضای بازسطح لیزر سبز
انتخاب بودجهسطح لیزر قرمز

در نهایت، تصمیم گیری در مورد بهترین سطح لیزر برای شما بستگی به بودجه و منطقه کاری شما دارد. اگر در محدوده های طولانی تری کار می کنید، باید سطح لیزر سبز را انتخاب کنید. سطح لیزر سبز دارای دید کافی است که می توانید از آن برای مناطق بزرگتر استفاده کنید. در مقابل، اگر در محدوده های کوتاه کار می کنید، سطح لیزر قرمز را انتخاب کنید. دید کمتر و قیمت مقرون به صرفه تر آن را برای این نوع کار ارزش دارد.

از نظر بودجه، سطح لیزر قرمز نیز ایده آل تر است. به دلیل دید کمتر و طراحی ساده تر، مقرون به صرفه تر است و آن را بهترین گزینه برای کسانی است که بودجه کمی دارند. اگر نگران بودجه نیستید، ممکن است بخواهید ادامه دهید و سطح لیزر سبز را انتخاب کنید زیرا قدرتمندتر است و بدون توجه به محدوده، ویژگی های بیشتری را به شما ارائه می دهد.

نتیجه گیری برای مقایسه تراز لیزری نور قرمز و نور سبز

اگرچه سطوح لیزر قرمز محبوب تر هستند، سطوح لیزر سبز نیز در ساخت و ساز جایگاهی دارند. سطوح لیزر سبز باعث افزایش دید می شوند، اما گران تر هستند و عمر باتری کمتری دارند. سطوح لیزر قرمز، در مقابل، دید کمتری را ارائه می دهند، اما هزینه کمتری دارند و عمر باتری بیشتری دارند. با در نظر گرفتن همه این موارد، پرتو رنگی سطح لیزر را بر اساس محدوده کاری و بودجه مورد نظر خود انتخاب کنید. محدوده‌های بزرگ‌تر به سطح لیزر سبز نیاز دارند، در حالی که بودجه‌های کوچک‌تر برای سطوح لیزر قرمز مناسب‌تر است. نسبتا ساده است.

محصولات پیشنهادی تراز لیزری نور قرمز

محصولات پیشنهادی تراز لیزری نور سبز

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube