یکی از مهم ترین معضل های مشتریان برای خرید از فروشگاه اینترنتی، نوع ارسال می باشد که کالا طی چند روز و با چه هزینه ای به دستشان میرسد . در این مطلب سعی کرده ایم تمام روش های ارسال کالا را که در فروشگاه کالا عمران صورت میگیرد برای شما بیان کنیم تا شما بتوانید بهترین روش را متناسب با شهری که هستید انتخاب کنید.

نحوه ارسال کالا در فروشگاه اینترنتی

تا سال های گذشته روش های ارسال کالا بسیار محدود و اندک بودند؛ اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، کسب و کارهایی به وجود آمده اند که باعث راحتی کار و صرفه جویی در وقت برای مشتریان و اللخصوص صاحبان فروشگاه شده است. اگر قبلا شما فقط با شرکت ملی پست طرف حساب بودید، این روزها شرکت های زیادی در قالب های مختلف و با هزینه ها و مزایای متنوع، برای ارسال کالا به عرصه آمده اند. برای آشنایی با روش های دیگر ارسال محصولات فروشگاهی با ما همراه باشید.


KALA OMRAN

ارسال توسط پست

یکی از قدیمی ترین روش های ارسال کالا که جزو محبوب ترین و به صرفه ترین روش ها به شمار می آید، ارسال پستی است. ارسال توسط پست هم انواع مختلفی از جمله پست پیشتاز، سفارشی، ویژه و بین الملل دارد که در ادامه به تفاوت آنها میپردازیم. زمان ارسال کالا با پست تقریبا بین 1 تا 7 روز کاری زمان میبرد.

پست سفارشی

یکی از پر استفاده ترین سرویس ها، پست سفارشی است که قیمت به صرفه تری نسبت به سایر سرویس ها دارد. در پست سفارشی، محصول به مدت 5 الی 7 روز کاری به دست مشتری می رسد و حداکثر وزن ارسال با این سرویس، 40 کیلوگرم می باشد.

پست پیشتاز

پست پیشتاز نسبت به پست سفارشی، سریعتر بوده و به دلیل ارسال هوایی بسته ها، قیمت بالاتری دارد. در پست پیشتاز محصول به مدت 24 الی 72 ساعت به دست مشتری می رسد و حداکثر وزن ارسال با این سرویس 25 کیلوگرم می باشد.

پست ویژه

اگر هزینه ارسال برایتان اهمیتی ندارد، بهترین و سریع ترین سرویس این شرکت، پست ویژه انتخاب خوبی می باشد. در پست ویژه، کمتر از 24 ساعت یا به عبارتی ساعت 10 روز بعد، سفارش به دست مشتری می رسد.

پست بین الملل

یکی از پر استفاده ترین سرویس ها، پست سفارشی است که قیمت به صرفه تری نسبت به سایر سرویس ها دارد. در پست سفارشی محصول به مدت 5 الی 7 روز کاری به دست مشتری میرسد و حداکثر وزن ارسال با این سرویس، 40 کیلوگرم می باشد.

پست رستانت

این سرویس برای مشتریانی استفاده می شود که آدرس ثابتی ندارند و دائم محل اقامت خودشان را تغییر می دهند. در این روش محصول به نزدیکترین دفتر پستی ارسال شده و مشتری با ارائه کارت شناسایی بسته خود را دریافت می کند.

ارسال توسط تیپاکس

یکی از بزرگترین رقیب های شرکت ملی پست، تیپاکس می باشد و بیشتر افراد برای پست کردن محصولاتشان ازتیپاکس استفاده میکنند. یکی از دلایل محبوبیت تیپاکس ارائه خدمات باکیفیت به مشتریان است. تیپاکس هم مانند پست، سرویس های مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 ارسال بسته درون شهری

در این روش محصول در همان روز یا نهایت روز کاری بعدی به دست مشتری می رسد. این سرویس برای ارسال محصولات فروشگاه اینترنتی داخل شهری است.

ارسال بسته برون شهری

این روش ارسال در ۲ نوع اکسپرس هوایی و اکسپرس زمینی بسته ها را به دست مشتریان می رساند. در روش هوایی بسته تا ۲۴ ساعت و در روش زمینی بسته بین ۲ الی ۴ روز کاری به دست مشتری خواهد رسید.

 ارسال بین المللی

شرکت تیپاکس همانند شرکت ملی پست، خدمات ارسال بسته و نامه به خارج از کشور را به مشتریان ارائه می دهد. برای ارسال بسته ها به خارج کشور، تیپاکس با شرکت تی اکسپرس همکاری دارد.

ارسال توسط باربری و اتوبوس

یکی دیگر از روش های قدیمی ارسال کالا، استفاده از اتوبوس است. این روش بیشتر برای ارسال محصولات به شهرهای دیگر کاربرد دارد و اگر می خواهید بسته شما در همان روز یا فردای آن روز به دستتان برسد، می توانید از این خدمات استفاده کنید. این روش بیشتر در مواقعی استفاده می شود که وزن بسته بالا باشد و توسط پست قابل قبول نباشد.

BUS

ارسال توسط پیک یا اسنپ‌ باکس

اگر در تهران و یا اطرف شهر ساکن هستید میتوانید از سرویس پیک موتوری استفاده کنید که در سریع ترین زمان ممکن به دستتان برسد. برای استفاده از پیک خود فروشگاه، هنگام ثبت سفارش میتوانید منطقه مورد نظر را انتخاب کرده تا هزینه محاسبه شود و در فاکتور اضافه شود. پیک فروشگاه در ساعت های مشخص شده ارسال دارد، ولی اگر برای ارسال کالا عجله داشته باشید میتوانید از سرویس اسنپ و الوپیک استفاده کنید.

PEYK

در این مطلب با انواع روش های ارسال کالا در فروشگاه کالا عمران آشنا شدید. ما در این مقاله سعی کردیم راحت ترین روش ها را در اختیار مشتریان قرار دهیم تا شما با توجه به موقعیت مکانی و زمان مورد نیاز بهترین روش را انتخاب کنید.