مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

دلایل روشن نشدن دریل همزن

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

دلایل روشن نشدن دریل همزن

دریل ‌همزن ابزاری کارآمد و مفید برای پروژه‌های ساختمانی، صنعتی و نیمه صنعتی و همچنین مصارف خانگی است. ممکن است درهنگام کار با دریل همزن با مشکل روشن نشدن آن مواجه شوید. در این مقاله، به بررسی علت  دلایل روشن نشدن دریل همزن می‌پردازیم و راه‌ حل‌های ممکن می پردازیم. پیشنهاد می کنیم که اگر از تعمیرات ابزار سررشته ای ندارید به سراغ تعمیرگاه های مجاز بروید تا صدمه بیشتری به دستگاهتان وارد نشود.

 

قبل از هر چیزی باید به برند دریل همزن خود دقت کنید. برند های تولید کننده دریل همزن به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول برند های اروپایی نظیر برند بوش و دیوالت هستند که نمایندگی و تعمیرگاه مرکزی فعالی در داخل ایران ندارند. دسته دوم برند های چینی نظیر آلور – کنزاکس – هیوندای و … هستند که این برند ها خود دارای نمایندگی و عاملیت های تعمیرگاهی فعال در سطح ایران هستند. دسته سوم نیز متعلق به برند های چینی درجه دو و برندهایی هست که نام و نشان درستی نداشته و برای تعمیر باید به تعمیرگاه های موجود در بازار مراجعه کنید.

دلیل روشن نشدن دریل همزن

در نظر داشته باشید که اگر ابزار شما خسارت زیادی دیده و یا امکان تعمیر آن وجود ندارد بهتر است به جای هزینه بالا برای تعمیر آن یک محصول جدید بخرید. برای خرید دریل همزن شما نیاز به مشاوره و دیدن تنوع بالایی از محصولات دارید که در مجموعه کالا عمران علاوه بر مشاهده محصولات از برند های مطرح آسیایی و اروپایی می توانید با مراجعه حضوری به نمایندگی مرکزی این مجموعه تنوع کاملی از دریل های همزن را مشاهده و خریداری کنید

طریقه استفاده از دریل همزن

بررسی منبع تغذیه دریل همزن

 • عدم اتصال به برق : یکی از ساده‌ ترین دلایل روشن نشدن دریل همزن می‌تواند عدم اتصال صحیح به منبع تغذیه در دریل های همزن برقی ویا عدم اتصال درست باطری در دریل های همزن شارژی است. اطمینان حاصل کنید که دریل به طور کامل به پریز برق متصل است و یا باطری را به درستی بر روی محصول جایگذاری می کنید.
 • قطعی برق : یکی از دلایل روشن نشدن دریل همزن می توایند قطع بودن برق شما باشد !! ممکن است برق در محلی که از دریل استفاده می‌کنید، قطع شده باشد. این موضوع را با بررسی دیگر وسایل برقی تایید کنید.
دلیل خراب شدن دریل همزن

چه دریل همزنی مناسب مصارف خانگی است ؟

مشکل در سیم و کابل‌ها دریل همزن

 • کابل فرسوده یا قطع: درتمامی ابزارآلات برقی امکان قطعی سیم برق وجود دارد. پس یکی از دلایل روشن نشدن دریل همزن  ممکن است کابل آن باشد. کابل دریل همزن باید از نظر فیزیکی بررسی سلامت شود. سیم‌های فرسوده یا قطع شده می‌توانند علت اصلی روشن نشدن دریل باشند. سیم برق را از قسمت اتصال به دریل و یا اتصال به دو شاخه به خوبی بررسی کنید.
 • اتصالات ضعیف:  مطمئن شوید که اتصالات کابل به دریل و پریز محکم و بدون اشکال هستند. در نظر داشته باشید که قطع شدن سیم از داخل دریل نیز امکان دارد که پیشنهاد میکنیم برای حل این موضوع اگر فنی نیستید به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید.
دلایل روشن ندشن دریل همزن

بررسی کلید روشن / خاموش دریل هم زن

 

 • خرابی کلید:  یکی از اجزای مهم که می‌تواند علت روشن نشدن دریل باشد، کلید روشن / خاموش است. اگراین کلید خراب باشد، باید تعویض شود. برای تهیه قطعات دریل همزن می توانید به نمایندگی های برند محصول خود مراجعه کنید.

 

 • اتصال کوتاه:  کلیدهای معیوب ممکن است باعث اتصال کوتاه شوند. دراین صورت، ممکن است نیاز به بررسی بیشتر و تعمیر داشته باشید. ممکن است کلید شما در زمان های نامشخص به درستی کار نکند. در این صورت تعویض قطعه بهترین راه حل است.

مشکل آرمچیر دریل همزن

 • آرمیچر سوخته:  نیروی دورانی تمامی دریل ها به وسیله آرمیچر تامین می شود و آرمیچر وظیفه دارد تا نیروی الکترکی را به نیروی دورانی تبدیل کند. در نظر داشته باشید که از قطعات داخلی دریل، آرمیچر یکی از مهم ترین قطعات است. آرمیچر نیم سوز می شود و یا به صورت کامل می سوزد. در هر صورت شما دو راه حل دارید، سیم پیچی مجدد آرمیچر و یا تعویض آرمچیر که این امر در نمایندگی و یا تعمیرگاه های مجاز صورت می گیرد.
 • روغن ‌کاری نامناسب:  داخل تمامی دریل ها روغن و گریس وجود دارد که در طول زمان ممکن است این روغن و گریس خشک شود. چک کردن میزان روغن و گریس داخل دریل حتما باید توسط اپراتور ماهر صورت گیرد. ممکن است با عدم استفاده دراز مدت از دریل همزن، ممکن است روغن آن خشک شود و دستگاه به درست کا نکند. در نظر داشته باشید مشکل روغن در دستگاه های دریل همزن از مهم ترین دلایل روشن نشدن دریل همزن  می باشد.

در نظر داشته باشید تمامی دلایل روشن نشدن دریل همزن ذکر شده برای دریل های همزن برقی بوده و اگر دریل همزنی دارید که به صورت شارژی و با کمک باطری کار می کند، موارد دیگری مانند باطری و شارژ و سوکت های آن ها نیز به این موارد اضافه می شود. برای مشکل باطری دستگاه نیاز می توانید هم باطری جداگانه تهیه کنید و یا باطری خراب خود را تعمیر کنید. اگر برای خرید دریل همزن نیز نیاز به مشاوره دارید می توانید با کارشناسان مجموعه کالا عمران در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

دریل انواع مختلفی دارد که

طریقه استفاده از دریل همزن
طریقه استفاده از دریل همزن

طریقه استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی
بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی

بهترین دریل همزن برای مصارف

دلایل روشن نشدن دریل همزن
دلایل روشن نشدن دریل همزن
دریل همزن یا همان دریل
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

 • Instagram
 • whatsapp
 • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید