مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

چه تجهیزات و لوازمی برای شروع جوشکاری مورد نیاز است؟

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

جوشکاری می‌تواند مهارت بسیار مفیدی برای یادگیری باشد اگر شما فردی هستید که نیاز به اتصال منظم فلز دارید و اغلب در استفاده از روش‌های دیگر نازک کاری فلز مانند پرچ کردن با مشکلاتی مواجه می‌شوید. همچنین یک زمینه شغلی پرسود است و شروع به جوشکاری به عنوان یک سرگرمی می تواند راه خوبی برای یادگیری اصول اولیه باشد و ببینید که آیا جوشکاری حرفه ای برای شما مناسب است یا خیر؟ اما برای شروع جوشکاری به چه چیزی نیاز دارید؟ چه لوازم و تجهیزات مورد نیاز است؟

جوشکاری ام آی جی

جوشکاری (گاز بی اثر فلز) رایج ترین فرآیند جوشکاری در جهان است. در این جوشکاری، جوشکار ها از یک “تفنگ” الکترود سیمی برای ذوب فلز و ذوب آن به هم همراه با “گاز محافظ” استفاده می کنند که به محافظت از یکپارچگی جوش کمک می کند. مدل های پایه معمولا بین 200 تا 500 دلار قیمت دارند. بسیاری از مدل‌های سطح بالاتر نیز در دسترس هستند که ممکن است هزاران دلار قیمت داشته باشند، اما معمولاً برای جوشکاران مبتدی لازم نیست.

سیم الکترود/یا گاز

جوشکاران جدید اغلب از یک الکترود سیمی با سیم “شار هسته ای” استفاده می کنند. این نوع سیم حاوی موادی است که هنگام گرم شدن به گاز تبدیل می‌شوند و سیم الکترود را محافظت می‌کنند و از یک جوش با کیفیت بالا اطمینان می‌دهند. با این حال، سیم شار در مقایسه با استفاده از سیم جامد با گاز محافظ، نتایج ضعیف ‌تری ارائه می‌دهد. انواع زیادی از گازهای محافظ وجود دارد که برای استفاده در هنگام جوشکاری فلزات خاص در نظر گرفته شده است. هلیوم، آرگون، دی اکسید کربن و اکسیژن اغلب در مخلوط های خاصی برای جوشکاری با هم مخلوط می شوند.

برای جوشکاری همه منظوره، توصیه می کنیم از مخلوط 75/25 آرگون و دی اکسید کربن به همراه یک الکترود جامد استفاده کنید. این را می توان برای جوش دادن تقریباً تمام فلزات از جمله فولاد ملایم و فلزات غیر آهنی استفاده کرد و نتایج بهتری نسبت به استفاده از الکترودهای هسته شار ارائه داد. شما می توانید الکترود و گاز جوشکاری را در هر فروشگاه لوازم جوشکاری محلی خریداری کنید.

معرفی محصول: الکترود جوشکاری مدل 6010 ایساب

کلاه و دستکش جوشکاری

کلاه ایمنی و دستکش جوشکاری هر دو کاملا ضروری هستند. کلاه ایمنی از صورت و سر شما در برابر جرقه ها و زباله ها محافظت می کند و همچنین به محافظت از چشمان شما در برابر نور مادون قرمز و اشعه ماوراء بنفش کمک می کند که می تواند باعث آسیب دائمی به چشم شود. دستکش های جوشکاری عملکرد مشابهی دارند و معمولاً از چرم سنگین یا مواد مصنوعی ساخته می شوند. آنها به شما این امکان را می دهند که انگشتان خود را آزادانه حرکت دهید، اما محافظت در برابر جرقه، گرما و زباله را فراهم می کنند.

آسیاب زاویه ای و ابزارهای مربوطه

از آسیاب های زاویه ای می توان برای برش فلز، رفع عیوب جوش و آماده سازی فلز برای جوشکاری استفاده کرد. شما باید چندین دیسک برش، یک چرخ فلپ و دیسک های سنباده تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آماده فلز برای جوشکاری هستید و پس از جوشکاری فلز، اتصال را پرداخت و تکمیل می کنید.

انبردست، گیره و آهنربای جوش

انبر جوشکاری می تواند برای نگه داشتن قطعات کار در کنار هم و حذف پاشش جوش پس از اتمام جوش کاربرد داشته باشد. بیشتر جوشکارها گیره های مختلفی در دست دارند تا قطعات فلزی را در حین جوشکاری در کنار هم نگه دارند. آهنرباهای جوشکاری نیز برای جوشکاری فلزات آهنی که مغناطیسی هستند مفید هستند و می توان از آنها برای نگه داشتن و تغییر مکان قطعات جوشکاری سریع و آسان استفاده کرد.

معرفی محصول: انبر جوش وینر مدل W-026-550A

دستگاه تنفس

ماسک تنفسی برای هر کاری ضروری نیست، اما اگر در حال سمباده زدن و آماده کردن فلزی رنگ‌شده یا زنگ‌زده هستید، از استنشاق بخار یا ذرات ریز ایجاد شده در اثر پاک کردن رنگ یا زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کند.

برخی از کلاه های جوشکاری موجود هستند که دارای ماسک تنفسی داخلی هستند که می تواند برای جوشکارانی که روی مواد رنگ شده یا زنگ زده یا در محیط های خطرناک دیگر کار می کنند مفید باشد.

یک فضای کار ایمن و با نور روشن به دور از مواد قابل اشتعال

در نهایت، شما باید به یک فضای کار ایمن و با نور روشن دسترسی داشته باشید که به سوخت یا سایر مواد قابل احتراق نزدیک نباشد. جرقه های حاصل از جوشکاری در برخی موارد می توانند بالا بروند، بنابراین هنگام انتخاب محل کار خود به این موضوع توجه داشته باشید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

دریل انواع مختلفی دارد که

طریقه استفاده از دریل همزن
طریقه استفاده از دریل همزن

طریقه استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی
بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی

بهترین دریل همزن برای مصارف

دلایل روشن نشدن دریل همزن
دلایل روشن نشدن دریل همزن
دریل همزن یا همان دریل
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube