مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

انواع چسب ساختمانی

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

چسب متریالیست غیر فلزی که قابلیت اتصال سطوح روی هم را از طریق پروسه های مختلف و به صورت دائمی دارد. با توجه به این که انواع مختلف چسب در صنایع مختلف کاربرد دارد، اما کاربرد گسترده آن در ساخت و ساز بسیار چشمگیر تر است. با شناخت و استفاده از انواع چسب ساختمانی در بخش های مختلف یک پروژه، صنعت ساخت دچار تحول بزرگی شد. از جمله مزیت های بیشمار این چسب ها می توان به چسباندن مصالح ساختمانی به یکدیگر، ترمیم و تعمیر مصالح، بالا بردن مقاومت سازه و… اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم چند مورد از چسب های پرکاربرد ساختمانی را به شما معرفی کنیم.

معرفی انواع چسب ساختمانی

چسب های ساختمانی به دلیل ساختار، ترکیبات و پروسه های تولید، اجرا و شرایط و ملزومات بکارگیری آن ها بسیار مقرون به صرفه هستند. این چسب ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها طی فرآیند های مصنوعی و برخی دیگر بطور طبیعی بدست می آیند. استفاده از این چسب ها به ساختار شیمیایی چسب و قابلیت های آن بستگی دارد. از جمله پرکاربرد ترین چسب های ساختمانی می توان به چسب کاشت میلگرد، چسب اکرلیک، چسب اپوکسی و چسب خمیری اشاره کرد که به توضیح هرکدام در این قسمت می پردازیم.

چسب کاشت میلگرد

چسب کاشت میلگرد که برخی افراد آن را آرماتور نیز می شناسند، چسبی بر پایه ی رزین اپوکسی است که در ترکیب آن از فیلرهای تقویت کننده و افزودنی های شیمیایی استفاده شده و به صورت دو جزیی و بدون حلال عرضه می گردد و کشف آن موجب تحول عظیمی در صنعت ساختمان سازی شده است. این چسب باعث تقویت ویژگی چسبندگی بتن شده و کاشت و همپوشانی میلگرد ها را آسان می کند. از این محصول در کارهای ساختمانی مانند ترمیم و نصب قطعات ساختمانی، کاشت اجزای فلزی و میلگرد و… می توان استفاده کرد.

چسب اکرلیک

پایه اصلی چسب اکرلیک رزین است که از پلیمر های متیل اکرلیک یا اکرلیک ساخته شده است. این چسب ها به دلیل داشتن مزایایی از جمله قدرت بالای چسبندگی، خاصیت روان شدگی در مقابل دما های بالا، چسبندگی فوق العاده، قیمت ارزان، انعطاف پذیری و همچنین خاصیت چسباندن انواع مختلف مصالح ساختمانی به یکدیگر، برای استفاده در طیف وسیعی از فرآیند های ساخت و ساز مناسب است. این چسب ها در مدل های مختلف مایع، خمیر و نوار وجود دارد و خاصیت حل شوندگی در آب را ندارد اما در الکل حل می شود.

چسب اپوکسی

چسب های اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی هستند که با تغییر گرید رزین و افزودن پر کننده هایی مانند سرامیک، فلزات و… ویژگی های متنوعی را بروز می دهد و در رنج وسیعی از فرآیند های ساخت و ساز کاربرد دارد. این چسب ها خواص شیمیایی و فیزیکی بسیار خوبی دارند و معمولا به صورت دو جزئی رزین و هاردنر و یک جزئی تولید می شوند. از جمله ویژگی های این چسب می توان به قدرت چسبندگی بالا، مقاومت در برابر محیط های شیمیایی و بار های ساختمانی اشاره کرد. نوع یک جزئی این چسب ها در دماهای 250 تا 300 درجه فارنهایت اجرا می شود و در پر کردن حفره ها و شیار های سطوح مصالح ساختمانی مختلف و ترمیم آن ها، اتصال ورقه های فولاد به بتن، چسباندن ورقه های کامپوزیتی به فولاد، بتن، سنگ، سرامیک، کاشی، چوب و… کاربرد دارد.

چسب خمیری

چسب خمیری یا چسب خمیری سرامیک از رزین امولسیون و مواد معدنی ویژه ساخته می شود که باعث بالا بردن مقاومت آن ها در مقابل رطوبت و فشار بار های ساختمانی شده است. از جمله کاربرد های این چسب می توان به اتصال کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد.

جمع بندی

چسب متریالیست غیر فلزی که قابلیت اتصال سطوح روی هم و به صورت دائمی را دارد. انواع مختلف چسب در صنایع مختلف کاربرد دارد، اما کاربرد آن در ساخت و ساز بسیار چشمگیر است. از جمله پرکاربرد ترین چسب های ساختمانی می توان به چسب کاشت میلگرد، چسب اکرلیک، چسب اپوکسی و چسب خمیری اشاره کرد که مزیت های بیشماری مانند چسباندن مصالح ساختمانی به یکدیگر، ترمیم و تعمیر مصالح، بالا بردن مقاومت سازه و… را دارد.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube