مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

انکر بولت از داخل رزوه

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

معرفی و کاربرد های انکر از داخل رزوه

انکر بولت های از داخل رزوه از مدل های مختلف HKD و HKV می باشد. این سبک از انکر در دسته بولت مکانیکی قرار دارد. تقاوت ظاهری انکر HKV در نداشتن لبه و انکر HKD دارای لبه می باشد. نداشتن لبه بر روی بولت سبب داخل شدن کامل انکر به حفره و داشتن لبه به معنی ایست کردت انکر در لبه حفره می باشد.

اصلی ترین استفاده از انکر ها بستن پیچ به داخل آن ها و گرفتن بار عمودی می باشد. انکر های از داخل رزوه توانایی نصب در دیوار، سقف و یا کف را دارند. سایز هایی که برای انکر ها گفته می شود قطر داخلی آن ها می باشد. هر سایز از این سبک از بولت ها کاربرد های مخصوص به خود را دارند که در ادامه به توضیحات آن ها می پردازیم.

سایز بندی انکر بولت

  • سایز 6 میلی متر در سیستم کناف کاری کاربرد دارد
  • سایز 8 و 10 برای های متوسط توسط راد تمام رزوه (پيچ متري) و یا ساپورت های تاسيساتی
  • سایز 12 میلی متر برای نصب دریل کرگیری به زمین، باربری سنگین
  • سایز 16 میلی متر برای تصب دریل کرگیری به دیوار و پیچ های صنعتی

انکر بولت

برترین برند های تولید کننده انکر بولت

اولین تولیدات این سبک از بولت های مکانیکی متعلق به شرکت آلمانی هیلتی می باشد. برند هیلتی در اولین نمونه های تولید شده بولت از داخل رزوه بدون لبه به کد فنی HKV را به مشتریان خود معرفی کرد. انکر HKV با مشخصات ظاهری بدون لبه و بدون عاج است. از دیگر برند های معتبر اروپایی تولید کننده این سبک را می توان برند فیشر آلمان معرفی کرد.

همانند اکثر نمونه های بولت تولیدی برند هیلتی که از آن ها کپی برداری شده است، نمونه انکر HKV نیز در کشور چین تولید و با به روز رسانی ظاهری در لبه و عاج بر بروی بدنه تبدیل به کد HKD شده است. اضافه شدن شیار یا همان عاج بر روی بدنه انکر مزیت خاصی برای انکر و یا تحمل باربری ندارد، که اگر داشت حتما شرکت هیلتی از آن استفاده می کرد.

انکر بولت

طریقه استفاده از انکر بولت از داخل رزوه

برای استفاده از انکر ابتدا باید با مته سایز مناسب حفره ای در سقف یا کف ایجاد کنید. با استفاده ار فرچه و با دمنده باید گرد و غبار موجود در حفره را تمیز کنید. پس از جایگذاری مناسب انکر در دراخل حفره به وسیله انکر کوب و چکش باید چند ضربه به داخل انکر وارد کنید تا لبه های انکر در داخل حفره باز شود. یکی از مهم ترین نکات کاشت انکر از داخل رزوه تمیز کردن حفره و ضربه به داخل آن برای باز شدن پره های انکر می باشد.

تائیدیه های انکر بولت های چینی

یکی از سوالاتی که برای مشتریانی که توان خرید انکر بولت اروپایی را ندارند این است که آیا نمونه های مشابه چینی تائیدیه فنی و استانداردی دارند ؟ در جواب این سوال به طور قطع باید گفت خیر، هیچ مدل از انکر های تولید شده در کشور چین تائیدیه معتبری از آزمایشگاه های تست کننده ندارد. ممکن است در آزمایشگاه های داخل ایران تست کشش و برش برای انکر ها کسب شده باشد، اما به این تائیدیه ها نیز به مانند تائیده های هیلتی HILTI و یا فیشر FISCHER نمی توان استناد کرد.

انکر بولت

برای دریافت مشاوره از کارشناسان مجموعه کالا عمران از طریق تماس تلفنی و همچنین پیام رسان تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. تنوع کاملی از انواع بولت مکانیکی و بولت شیمایی را می توانید در فروشگاه کالا عمران مشاهده کنید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube