مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

اشتباهات رایج سنگ زنی که همه انجام می دهند

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

اشتباهات رایج سنگ زنی

طول عمر کفپوش مصالح ساختمان به حفظ آن بستگی دارد. تهیه آن را می توان با اتخاذ دو روش پرداخت و سنگ زنی در نظر گرفت. این روش ها می توانند کف شما را در شرایط بی عیب و نقص نگه دارند. در حین پرداخت بتن، آماده سازی سطحی که اکثر کارها در آن انجام می شود بسیار مهم است. اما در بسیاری از مواقع، افراد هنگام خرد کردن زمین اشتباه می کنند و در نهایت به آن آسیب می رسانند یا مجروح می شوند. برخی از اشتباهاتی که کارگران و پیمانکاران در هنگام سنگ زنی و سنگ زنی کف های بتنی انجام می دهند را پوشش داده ایم.

1) کارکردن سریع آسیاب به صورت غیر ضروری

ممکن است کار کردن آسیاب با سرعت اوج آن آسان باشد. اما این اصطکاک اضافی برای حذف مواد کافی کافی نیست. با کاهش سرعت آسیاب می توان اصطکاک را مدیریت کرد و میزان حذف مواد را افزایش داد. برای به دست آوردن نتیجه عالی، اپراتور باید نقطه مناسب بین سختی کف، سختی الماس و RPM آسیاب را پیدا کند.
 

2) تماس با چرخ

آسیاب های زاویه ای می توانند سنگ، بتن، فلز و سایر مواد مستحکم را برش دهند، بنابراین هنگام کار با آن باید مراقب باشید زیرا می تواند به راحتی گوشت و استخوان انسان را برش دهد. از این رو، می تواند عواقب عمدی داشته باشد و با استفاده بی رویه از آسیاب و در صورت عدم رعایت نکات ایمنی در حین استفاده از آن، احتمال آسیب افزایش می یابد. بنابراین، مطمئن شوید که گارد ایمنی در جای خود قرار دارد و کارگران از دستکش‌های مناسب استفاده می‌کنند یا در حین استفاده به خوبی چنگ می‌زنند. همچنین هنگام استفاده از آسیاب زاویه ای هوشیار باشید.
 

3) عدم بازرسی کف قبل از سنگ زنی

از فولاد، برنج گرفته تا شیشه، یک الماس باند فلزی می تواند هر چیزی را آسیاب کند تا زمانی که کف برای کار با آن مناسب باشد. مواد کف نباید بالاتر از سطح آن قرار گیرد. بنابراین، قبل از کار روی آن، حتماً کف را بررسی کنید. اگر آن را بررسی نکنید و با مواد بالای سطح برخورد نکنید، به احتمال زیاد بخش الماس خود را از بین خواهید برد یا می توانید آسیب زیادی به دستگاه وارد کنید.

4) استفاده نادرست از تجهیزات و منبع تغذیه

درست مانند سایر وسایل، منبع تغذیه صحیح برای اطمینان از ایمنی کارگران و تجهیزات مهم است. در حین سنگ زنی بتن در خارج از منزل، شما باید یک آسیاب موتوری داشته باشید، زیرا برقی در مکانی بدون پریز برق کار نمی کند. این ماشین‌های برقی برای مکان داخلی مناسب هستند تا زمانی که منبع تغذیه مناسب در دسترس باشد.
مهم است که منبع تغذیه بتواند دستگاه را پشتیبانی کند. در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به دستگاه وارد شود.
 

5) انجام عملیات اشتباه

سنگ زنی به حرکات خاصی نیاز دارد. رسیدن به یک سطح یکنواخت کمی دشوار است. آسیاب کردن به حرکات صاف، تکراری، عقب و جلو برای رسیدن به نتیجه عالی نیاز دارد. مردم اغلب در حین کار کردن روی یک نقطه برای مدت طولانی مرتکب این اشتباه می شوند که منجر به آسیب رساندن به تجهیزات می شود. حالا پس از خواندن این اشتباهات رایج، می توانید عیب های خود را در هنگام آسیاب کردن بشناسید. 
اجازه ندهید پیچیدگی های کار با کفپوش بتنی بر شما غلبه کند. فقط از مهارت های خود استفاده کنید و به نتایج عالی خواهید رسید.

برای مشاوره از طریق برنامه های تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام و همچنین تماس تلفنی در ارتباط باشید. 

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube