تاریخچه و آشنایی بیشتر با برند مطرح متابو

تاریخچه متابو

در سال ۱۹۲۳، آلبرت اشنایزل (Albrecht Schnizler) اولین دریل دستی را تولید کرد. نام متابو از دریل فلزی (metal drill) الهام گرفته شده است. در سال ۱۹۳۴، دریل مشهور متابو با ظرفیت ۶.۵ میلیمتر و قدرت خروجی ۱۲۰ وات تولید شد.
در سال ۱۹۶۶ اولین فرز این شرکت با کمک سیستم کلاچ اتوماتیک وارد بازار شد. در ۱۹۶۹ اولین دریل با کنترل کننده سرعت الکترونیک تولید شد. در ۱۹۸۱ اولید دریل ۱۰۰۰ واتی با سرعت ثابت تولید کرد. ۲۰۰۰ سالی که فرز های این شرکت مجهز به موتور ماراتون متابو شدند. در ۲۰۰۲ اولین سری پیچ گوشتی های بیسیم را این شرکت تولید کرد. ۲۰۰۵ این شرکت شروع به استفاده از باتری های لیتیوم کرد. در ۲۰۱۱ این شرکت با معرفی اولین دریل مغناتیسی بیسیم نحوه کار با فلزات را متحول کرد. ۲۰۱۲ این شرکت باتری های ۴ آمپری خود را وارد بازار کرد. یک سال بعد باتری های ۵.۲ آمپری را نیز تولید کرد. در سال بعدی یک مینی فرز پر قدرت ۱۷۰۰ واتی را تولید کرد.۲۰۱۵ سالی بود که باتری های این شرکت پیشرفتی داشت و از باتری های بسیار پر قدرت نیز استفاده کرد. در سال ۲۰۱۶، متابو اولین فرز ۳۶ ولتی را وارد بازار کرد که قدرت این ابزار برابر دستگاه ۲۴۰۰ وات بود با قطر صفحه ۲۳۰ میلیمتر.

به جرأت می توان گفت متابو یکی از معتبر ترین و با کیفیت ترین شرکت های تولید ابزار در جهان است این شرکت با موجودیت آلمانی و توان طراحی و قدرت تولید بالا نزدیک به یک قرن در زمینه تولید ابزار های صنعتی فعالیت دارد.
حضور برند متابو در ایران به بیش از ۶۰ سال می رسد. با توجه به تنوع برند های تولید ابزار و رقبای قدرتمندی همچون بوش ، بلک اند دکرز ، ماکیتا و ده ها شرکت معتبر دیگر علاوه بر تبلیغات محدود و شاید ناچیز توانسته مشتریان خود را پیدا کرده و همیشه آنها را با کیفیت عالی مجذوب خود کند.
کارخانه اصلی متابو در شهر صنعتی کوچک و زیبای نورتینگن آلمان قرار دارد. نورتینگن در ۳۰ کیلومتری شهر اشتوتگارت واقع شده که از شهرهای معروف آلمان به ویژه در صنعت خودورسازی است. این شرکت در شهر مپن در شمال آلمان نیز واحدهایی برای تولید ابزار دارد. این را هم باید خاطر نشان کنم که رنگ اصلی محصولات متابو سبز است.

متابو علاوه بر آلمان در کشور چین هم در طی این سالها به روال بسیاری از شرکت های بزرگ بین المللی، واحدی را راه اندازی کرده است. در این شرکت کلیه مراحل ساخت و کنترل کیفیت توسط متخصصین آلمانی شرکت اصلی متابو، صورت می پذیرد و در حال حاضر بخشی از تولید بین المللی متابو در کارخانه شانگهای انجام می گیرد.
هم اکنون تعداد زیادی از افراد در بخش های مختلف کارخانجات متابو در سراسر دنیا مشغول به فعالیت هستند . نمایندگی های فروش محصولات متابو نیز در بیش از ۱۲۰ کشور دنیا حضور دارند. شرکت متابو در سال ۱۹۲۴ میلادی یعنی ۹۳ سال پیش توسط سه دوست در شهر نورتینگن پایه گذاری شد. این شرکت هم اکنون بیش از ۲۴۰۰ کارمند در سراسر دنیا دارد که از این تعداد ، ۱۴۶۰ نفر در کارخانه نورتینگن مشغول به فعالیت هستند. متابو بیش از ۵۰۰ اختراع و مدل های مختلف ابزار برقی را به نام خود در جهان به ثبت رسانده است که ۹۰ درصد آنها از پس از انقضاء مورد استفاده سایر سازندگان قرار گرفته است.

متابو اولین دریل چکشی تمام فلزی خود را نیز در سال ۱۹۵۷ ساخت. این دریل معروف شده به ستون فقرات صنایع آلمان پس از جنگ. این دستگاه همچنین برای اولین بار مجهز به کلاچ ایمنی بود. در سال ۱۹۶۹ نیز اولین دریل چکش با کنترل خودکار سرعت در این شرکت ساخته شد.
در سال ۲۰۰۰ میلادی موتور ماراتن در متابو ساخته شد که عمر مفید آن در قیاس با موتورهای قبلی این شرکت، بیش از ۵ برابر بود. در همین سال شرکت متابو از باتری های لیتیومی برای ابزار های شارژی شرکت استفاده کرد.

Metabo علاوه بر تولید محصولات پرتابل (شارژی) وظیفه و هدف خود میداند که انواع مختلف وسایل مورد نیاز کارگاه شما را به صورت شارژی تولید و عرضه کند. با معرفی بسته های جدید LiHD باتری، Metabo همچنان در لبه های پیشرو در توسعه فناوری باتری قرار دارد و باتری هایی را ارائه می دهد که در حال حاضر از آن به عنوان منبع برق استفاده می کنند.
Metabo با داشتن بیش از ۷۰۰ اختراع و حقوق مالکیت، ابزارهای پیشرو برای صنایع فلزکاری، صنعتی، ساختمانی و نوسازی در سراسر جهان را تولید می کند.

“زمانی که مهم است” شعار بین المللی متابو است. به عنوان تولید کننده حرفه ای ابزار متابو میداند زمانی که کار از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به بهترین شکل انجام شود افراد به بهترین ابزار نیازدارند که بتواند کار را تمام کند.

متابو در یک نگاه

  • تولید کننده ابزار قدرتمند حرفه ای و لوازم جانبی
  • ۲۰۰۰ کارمند در سراسر جهان، ۱۲۰۰ نفر از آنها در نورتینگن آلمان مستقر هستند
  • بیش از ۷۵ کارآموز و دانشجوی کارشناسی ارشد
  • سهم صادرات سال ۲۰۱۷, ۸۰ درصد
  • بیش از ۷۰۰ اختراع ثبت شده و طرح های ثبت شده
  • امکانات تولید در نیترتین و شانگهای

شما میتوانید برای دیدن محصولات بیشتر برند متابو به سایت کالا عمران مراجعه کنید.

Share your thoughts