مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

10 نوع دریل و نحوه استفاده از آن ها

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

دریل ها برای سوراخ کردن سوراخ ها و راندن بست ها هستند، اما می توانند کارهای بیشتری انجام دهند. در اینجا خلاصه ای از انواع دریل ها برای بهبود خانه آورده شده است.

انتخاب دریل

دریل همیشه یک ابزار مهم نجاری و سوراخکاری بوده است. امروزه، دریل برقی برای هر کسی که پیچ را برای نصب، نگهداری و تعمیرات در اطراف خانه می چرخاند، ضروری است. البته، انواع مختلفی از دریل ها وجود دارد و همه به عنوان پیچ گوشتی عمل نمی کنند. آنهایی که انجام می دهند می توانند برای چندین عملکرد دیگر استفاده شوند. چند کار دیگر دریل شامل مخلوط کردن رنگ، زهکشی، سنباده زدن مبلمان و حتی پوست کندن میوه است!

علاوه بر چرخش کمی برای سوراخکاری یا عملکردهای دیگر، برخی از دریل ‌ها یک عمل چکشی برای سوراخ کردن بتن ارائه می‌دهند. برخی دیگر سوراخ کردن و چرخاندن پیچ ها را در مکان هایی که حتی نمی توانید پیچ گوشتی نصب کنید امکان پذیر می کند. از آنجایی که آنها به اندازه سایر ابزارها به برق نیاز ندارند، دریل های الکتریکی جزو اولین ابزارهایی بودند که بدون سیم کار کردند. امروزه قابلیت حمل باعث محبوبیت بیشتر دریل های شارژی نسبت به سیمی شده است؛ اما هنوز کارهای زیادی وجود دارد که به گشتاور اضافی نیاز دارند که فقط یک ابزار سیمی می تواند ایجاد کند. در این دو دسته، دقیقاً ابزار مناسب برای نیازهای خسته کننده خود را پیدا خواهید کرد.

ویژگی های دریل متداول

چه با سیم و چه بی سیم، هر دریل برقی دارای بسیاری از ویژگی های یکسان است.

  • چاک: مته را نگه می دارد. چاک‌های قدیمی‌تر باید با یک کلید محکم می‌شد (که به راحتی گم می‌شد)، اما بیشتر چاک‌های امروزی را می‌توان با دست محکم کرد. یک دریل با چاک محور درایو شکافدار SDS یک مته سازگار با SDS را بدون سفت کردن نگه می دارد. فقط کافی است داخل قیچی را بچرخانید و شروع به سوراخ کردن کنید.
  • فک: قسمتی از چاک که روی بیت سفت می شود. دریل ها بر اساس میزان قابل اعتماد بودن فک ها مته را نگه می دارند.
  • موتور: بسیاری از دریل های شارژی جدید موتورهای بدون جاروبک را ارائه می دهند که گشتاور بیشتری تولید می کنند، قدرت کمتری مصرف می کنند و امکان طراحی فشرده تر را فراهم می کنند. دریل های سیمی دارای موتورهای قوی تری نسبت به بی سیم هستند؛ بنابراین آنها می توانند کارهای دشوارتری را انجام دهند.
  • معکوس سرعت متغیر VSR: VSR در اکثر دریل ها استاندارد است. ماشه سرعت چرخش دریل را با یک دکمه جداگانه برای چرخش معکوس کنترل می کند. دومی برای بیرون آوردن پیچ ها و بیرون کشیدن کمی بعد از انجام کار مفید است.
  • دسته کمکی: در دریل های قدرتمند برای کارهای سخت، مانند حفاری بتن، این را خواهید دید که به طور عمود از بدنه دریل امتداد می یابد.
  • چراغ راهنمای LED: چه کسی هنگام کار قدردان نور اضافی نیست؟ چراغ راهنمای LED یک ویژگی تقریبا استاندارد در دریل های شارژی است.

انواع دریل

دریل دستی

در آن روزگار، نجاران از مهاربند و مته استفاده می‌کردند. برای کارهای سبک تر، تولیدکنندگان مدلی با چرخ دنده ارائه کردند. دریل‌های برقی کارآمدتر و با کاربرد آسان‌تر، اکنون با این کارها مقابله می‌کنند، اما افرادی که با جواهرات و تخته‌های مدار کار می‌کنند، هنوز به دقت و پاسخگویی دریل های دستی نیاز دارند.

اگر یک اهل سرگرمی هستید یا دوست دارید مدارها را سرهم بندی کنید، این Mudder Hand Drill برای استفاده دقیق از امتیاز بالایی برخوردار بوده و با انتخاب گسترده ای از بیت ها برای اهداف متعدد همراه است.

دریل سیم دار

شما باید یک بومر باشید تا به یاد بیاورید که چه زمانی تمام دریل های برقی با سیم بودند. امروزه فقط زمانی که کار سخت می شود و به نیروی اضافی نیاز دارید به دریل سیمی نیاز دارید.

دریل برقی 1/2 اینچی DeWalt DWD210G می تواند این نیاز را برآورده کند. موتور 10 آمپر گشتاور فوق العاده ای را برای سوراخکاری و راندن ایجاد می کند، چاک 1/2 اینچی قطعات سنگین را می پذیرد و دسته قابل جابجایی به شما اهرمی می دهد تا مواد متراکم و پیچ و مهره های سرسخت را تحمل کنید.

دریل شارژی

دریل های شارژی از سبک وزن برای مشاغل اطراف خانه گرفته تا اسب های کاری برای پیمانکاران در ساخت و سازهای سنگین متفاوت است و تفاوت قدرت آن ها ناشی از باتری ها است.

حتی اگر فکر نمی کنید برای استفاده های سنگین به دریل نیاز دارید، بهتر است یک دریل سیمی قوی داشته باشید تا مته ای که یک بار برای آزاد کردن پیچ گیر کرده، آن را یخ کند. دریل شارژی 18 ولتی Ryobi 1/2 اینچی، برق را در محفظه ای سبک و با قابلیت حمل آسان بسته بندی می کند و با آن LED بسیار مهم همراه است تا شما را در حین کار راهنمایی کند.

دریل چکشی

یک دریل چکشی هنگام چرخش بیت، یک عمل چکشی نوسانی ایجاد می کند. این دریل ها برای حفاری آجر، ملات و بلوک های بتنی عالی هستند و با یک فشار، بتن ریخته شده را سوراخ می کند.

دریل چکشی جمع و جور DeWalt DCD996B دارای یک موتور براشلس است و باتری 20 ولت، پانچ اضافی مورد نیاز برای سوراخکاری سخت را فراهم می کند؛ مانند اکثر دریل های شارژی با کیفیت، این دریل نیز دارای چراغ می باشد. چاک 1/2 اینچی قطعات سنگین را می پذیرد و آنها را ایمن نگه می دارد.

دریل چکشی چرخشی

دریل چکشی دوار با دریل چکشی یکسان نیست. این همان عملکرد چکش کاری را ارائه می دهد، اما توسط یک پیستون در محور دریل تولید می شود. این ابزار سریعتر از دریل چکشی کار می کند. این همان چیزی است که برای کارهای سنگین مانند شکستن بتن قدیمی، یا نصب بست ها در بتن برای دیوارهای حائل و نرده ها به آن نیاز دارید.

دریل چکشی دوار بوش دارای یک چاک SDS برای تغییرات سریع بیت است.

دریل ضربه ای

دریل ضربه ای منحصراً برای به حرکت درآوردن پیچ ها و سایر بست ها استفاده می شود. یک مکانیسم کلاچ فنری در پشت چاک، گشتاور بیت را با افزایش‌های منظم افزایش می‌دهد. این کار باعث می‌شود که پیچ‌های بلند و جمع کردن پیچ‌های گیر کرده بسیار راحت‌تر از زمانی که این کار را با یک دریل معمولی انجام می دهید، انجام شود.

مدل Ryobi One+ اغلب هنگام خرید دریل شارژی Ryobi به عنوان یک افزودنی ارائه می شود که بسته بندی خوبی را ایجاد می کند. این دریل دارای یک چاک SDS 1/4 اینچی است که هر نوع بیت راننده را می پذیرد.

دریل با زاویه راست

در حالی که چاک رو به عمود بر بدنه باشد، این دریل در مکان های تنگ قرار می گیرد. این یک ابزار ارزشمند برای کارهای برقی، لوله کشی و نجاری DIY با فاصله محدود است. اگر مجبورید یک سوراخ در دیوار کابینت برای یک خط تخلیه جدید ماشین ظرفشویی یا سوراخی برای نصب سیم های برق جدید ایجاد کنید، خوشحال خواهید شد که یکی از این موارد را دارید.

دریل فشاری

اگر در مغازه با فلز و سایر مواد کار می کنید، نمی توانید همه کارها را با دریل دستی انجام دهید. گاهی اوقات شما به دقت و پایداری یک ابزار ثابت نیاز دارید. پرس دریل به شما این امکان را می دهد که کار را در جای خود محکم کنید و در حالی که سرعت چرخش را کنترل می کنید، مته را به تدریج پایین بیاورید. این باعث می شود عملیات حفاری دقیق و تکرار شونده انجام شود.

دریل پرس Wen 1412 دارای چراغ کار، سیستم تراز لیزری و میز کار کج است که به شما امکان می دهد سوراخ ها را در زوایای دقیق ایجاد کنید. همچنین دارای سنجش تنظیم عمق نیز می باشد.

مارپیچ زمین

اگر نیاز به سوراخ کردن زمین دارید، به یک اسکرو ارت نیاز دارید. از جمله موارد دیگر استفاده از آن، برای حفر سوراخ های پست نرده ها و کشت خاک برای کاشت مفید است.

اینجا مکانی است که فناوری بی‌سیم در آن واقعاً مفید است، زیرا سیم‌ها اغلب در فضای باز غیرعملی هستند. مارپیچ بی سیم Ryobi 40V دارای فناوری براشلس و باتری قدرتمند است، بنابراین تمام توان مورد نیاز شما را دارد.

اسلحه پیچ

یک تفنگ پیچ مانند یک دریل به نظر می رسد؛ اما مانند درایور ضربه ای، فقط پیچ ها را به حرکت در می آورد. این یک ابزار تخصصی تر از یک درایور ضربه ای است زیرا شما فقط از آن برای کشیدن پیچ در دیوار خشک استفاده می کنید.

اگر بر روی دیوار خشک کار می کنید، ابزاری مانند تفنگ پیچی 18 ولتی ماکیتا انتخاب خوبی است. شما می توانید از آن در هر جایی استفاده کنید و کارها را خیلی سریعتر به پایان برسانید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube