مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

چسب آنتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

امروزه استفاده از سنگ های مصنوعی و دکوراتیو در محیط های داخلی و خارجی ساختمان به منظور زیبا سازی در حال افزایش است. سنگ آنتیک یکی از سنگ های مصنوعی است که به دلیل نیاز محصولی جدید در صنعت سنگ بوجود آمد و از کنار هم قرار گرفتن قطعات شکسته و خرده شده انواع سنگ تولید می شود. آنتیک در لغت به معنای با ارزش، قدیمی و قیمتی است که ریشه اصلی اسم این سنگ نیست. در این مقاله قصد داریم شما را با چسب سنگ آنتیک که مانند چسب کاشت میلگرد نوعی چسب است، انواع سنگ آنتیک و نحوه مصرف چسب آشنا کنیم.

چسب سنگ آنتیک چیست؟

به بیانی دیگر می توان گفت که سنگ آنتیک در واقع از تکه های سنگ تراورتن و مالون بدست می آید که با کمک چسب های رزینی به یکدیگر متصل می شوند. علت استفاده از این سنگ ها، رنگ و طرح های متفاوت آن، کیفیت و مقاومت بالا و قیمت مناسب است. برای نصب و تثبیت این سنگ ها در جای مشخص، نیاز به چسبی قدرتمند، با چگالی کم و دوام بالا داریم تا به نتیجه مورد نظر برسیم.

از انواع مختلف این چسب ها می توان یه چسب سنگ خمیری و چسب سنگ پودری اشاره کرد. چسب سنگ خمیری یکی از محبوب ترین و پر استفاده ترین چسب ها برای نصب سنگ آنتیک است که دارای ویژگی های وزن کم، مقاومت در برابر تنش های وارده و تغییرات دما می باشد. این چسب از پلیمر های مصنوعی، پودر میکرونیز و ترکیبات شیمیایی دیگر ساخته می شود.

چسب سنگ آنتیک پودری بر پایه سیمان و افزودنی های پلیمری است. از جمله ویژگی های این چسب ها می توان به قدرت چسبندگی زیاد، مقاومت بالای برشی و فشاری، سهولت در اجرا، کاهش زمان اجرا و کاهش هزینه های مالی پروژه اشاره کرد.

انواع سنگ آنتیک

سنگ آنتیک براساس روش و نوع ساخت به دو دسته سنگ آنتیک طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود.

سنگ آنتیک طبیعی

سنگ آنتیک طبیعی همانطور که به نظر می رسد از سنگ های طبیعی ساخته می شود. در این سنگ ها، تکه های سنگ طبیعی مانند سنگ تراورتن بوسیله چسب سنگ به یکدیگر چسبانده شده و در انواع طرح و رنگ، تولید و به بازار عرضه می شود.

سنگ آنتیک مصنوعی

سنگ آنتیک مصنوعی با استفاده از سمنت پلاست ساخته شده و رنگ و جنس خاصی دارد. همچنین این نوع سنگ ها در سایز ها و اشکال مختلف قابل تولید هستند و نیازی به برش ندارند. چون در زمان قالب گیری این سنگ ها از تجهیزات ویژه استفاده می شود، این کار باعث از بین رفتن تخلخل و مانع ریزش آن ها بعد از چسباندن به سطح می شود. معمولا کیفیت و مقاومت این سنگ ها بیشتر از دیگر سنگ های آنتیک است.

نحوه مصرف چسب سنگ

  1. ابتدا اطمینان حاصل کنید که سطح مورد نظر برای اجرای چسب سنگ آنتیک عاری از هرگونه آلودگی، گرد و غبار، روغن و… باشد.
  2. از واتر جت یا سند پلاست برای از بین بردن آلودگی سطح کمک بگیرید.
  3. بهتر است پس از تمیز کردن سطح یک لایه پرایمر که محلول رقیق شده چسب بتن با آب است، روی سطح انجام شود.
  4. سپس چسب سنگ را توسط کاردک شانه ای روی سطح پخش نمایید. بهتر است یک لایه نازک چسب پشت سنگ مالیده شود تا قدرت چسبندگی افزایش یابد.
  5. سنگ را در محل مناسب بچسبانید.

جمع بندی

سنگ آنتیک یکی از سنگ های مصنوعی است که از تکه های سنگ تراورتن و مالون و با استفاده از چسب های رزینی به یکدیگر متصل می شوند. برای نصب و تثبیت این سنگ ها در جای مورد نظر، به چسبی قدرتمند، با چگالی کم و دوام بالا نیاز داریم. چسب سنگ خمیری از پلیمر های مصنوعی، پودر میکرونیز و ترکیبات شیمیایی دیگر ساخته می شود اما چسب سنگ پودری بر پایه سیمان و افزودنی های پلیمری است.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube