مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

نحوه استفاده از چسب کاشت میلگرد

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

نحوه استفاده از چسب کاشت میلگرد

به دلیل بود اطلاعات فنی کامل و اصولی، نحوه استفاده از چسب کاشت میلگرد همیشه برای مشتریان دارای ابهاماتی بوده. چسب های کاشت میلگرد از برند های متنوعی در بازار ایران وجود دارند. به صورت کلی این محصولات را می توان به نمونه های اروپایی و آسیایی تقسیم بندی کرد. محصولات اروپایی از برند هایی نظر هیلتی HILTI و فیشر FISCHER همگی دارای اصول و قواعد خاص خود برای اجرا می باشند. تمامی اعدادی که در تست های این محصولات انتشار داده شده است در شرایط کاشت استاندارد ارائه شده است. به طور مثال نحوه کاشت محصولاتی نظیر چسب کاشت میلگرد فیشر به کد FIS EM PLUS 390S و چسب کاشت میلگرد هیلتی RE 500 V4 را برای شما نمایش می گذاریم. تمامی بولت های شیمایی از برند های فیشر FISCHER و هیلتی HILTI آلمان در فروشگاه کالا عمران موجود می باشد.

نحوه کاشت چسب کاشت میلگرد هیلتی

نحوه کاشت چسب کاشت میلگرد فیشر

نحوه استفاده از چسب کاشت میلگرد دیگر برند ها

برند هایی نظیر ممو MEMO که عبارت ساخت کشور آلمان بر روی آن درج شده اما در کشور ترکیه تولید می شوند هیچ گونه نحوه استفاده و یا کاشت خاصی ندارند. اصول کاشت با این محصولات همانند نمونه های اروپایی است. در ادامه به عنوان مشاوره نحوه استفاده از محصولات دیگر برند ها را برای شما به صورت کامل توضیح می دهیم. در هر زمان که احتیاج به دریافت مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

چسب کاشت میلگرد ممو

مرحله اول – شناسایی چسب

در مرحله اول باید نوع چسب کاشت مصرفی مشخص شود. به طور مثال ملاک برای ما چسب اپوکسی از برند ممو و نوع HOT می باشد. بسته بندی این سبک از چسب در پلاستیک سخت دو جزئی می باشد. دمای هوای در مصرف این نوع چسب ها اثر می گذارد. دمای هوای سرد سبب سفت شدن چسب و سخت تزرریق شدن می شود. راهکار نرم کردن چسب کاشت در هوای سرد، حرارت دادن محصول می باشد. منظور از حرارت دادن، حرارت ملایم بخاری ماشین و یا قرار دادن چسب در آب جوش به مدت 10 ثانیه است. حرارت دادن چسب به مدت بیش از 10 ثانیه سبب خراب شدن چسب می شود.

مرحله دوم – انتخاب گان تزریق مناسب

چسب کاشت میلگرد ممو دارای حجم 345 میلی لیتر می باشد. ملاک اصلی انتخاب گان حجم داخلی چسب بر اساس میلی لیتر است. گان های دو جزئی موجود در بازار و یا فروشگاه کالا عمران مناسب برای چسب های 345 میل مانند چسب ممو هات و چسب های 390 میل مانند FIS EM از برند فیشر می باشند. پس از جایگذاری چسب داخل گان و بستن نازل ترکیب کننده بر روی چسب می توانید تزریق را شروع کنید.

مرحله سوم – تزریق چسب

پس از جایگذاری درست چسب داخل گان و نصب نازل، باید به میزان 10 سانتی متر ابتدایی چسب را دور بریزید. با دور ریختن قسمت ابتدایی چسب کمک به میکس شدن دو جزء چسب می کنید. برای کاشت راد تمام رزوه باید با مته 2 سایز بالا تر و برای کاشت میلگرد باید با مته 4 سایز بالاتر سوراخکاری را انجام دهید. برای سایز های بالاتر از 25 باید از مشاور خود در خصوص سایز مته سوال کنید. پس از ایجاد حفره با مته سایز درست باید حفره ایجاد شده را 3 مرتبه تمیز کنید. تمیز نمودن حفره باید به وسیله فرچه پلاستیکی و فشار باد انجام شود.

مرحله چهارم – میزان حجم مصرفی چسب

برای هر حفره باید طبق استاندارد های درج شده در کاتالوگ های اروپایی چسب تزریق کنید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی می توانند به وسیله نرم افزار محاسباتی هیلتی برای هر حفره میزان دقیقی از حجم مصرفی را به شما اعلام کنند. طبق روش های سنتی که در ایران انجام می شود باید 2/3 حفره را به وسیله چسب پر کنید. این روش به وسیله خیلی از اجرا کنندگان صورت میگیرد اما به صورت دقیق و دست نمی توان این روش را پیشنهاد داد. مهم ترین نگته در این قسمت بیرون زدن چسب پس از جایگذاری کامل راد و یا میلگرد است. اجرا کننده باید پس از جایگذاری میلگرد داخل حفره، بیرون زدن چسب از حفره را مشاهده کند.

چسب کاشت میلگرد فیشر

شرایط نگه داری – فروشگاه معتبر

یکی از مهم ترین نکات برای تهیه چسب کاشت میلگرد خرید از یک فروشگاه معتبر می باشد. دلیل این امر شرایط نگه داری اصولی این محصولات می باشد که باید به آن توجه کرد. این سبک از محصولات در بسته بندی های پلاستیک محکم و یا نازک تولید می شود.تاریخ تولید و انتقضا بر روی تمامی این محصولات ثبت شده است. میزان مدت زمان انقضا چسب در قیمت آن اثر می گذارد. تمامی چسب های کاشت موجود در فروشگاه کالا عمران دارای تاریخ انقضا چند ماهه و گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی را دارا می باشند.

چسب فیشر fis

 

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

دریل انواع مختلفی دارد که

طریقه استفاده از دریل همزن
طریقه استفاده از دریل همزن

طریقه استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی
بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی

بهترین دریل همزن برای مصارف

دلایل روشن نشدن دریل همزن
دلایل روشن نشدن دریل همزن
دریل همزن یا همان دریل
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید