مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

معرفی تفنگ میخکوب

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

معرفی سیستم میخکوبی

منظور از تفنگ میخکوب، یک ابزار دستی که از چندین قطعه مکانیکی تشکیل شده است می باشد. نیروی این ابزار از انفجار چاشنی و با کپسول گاز می باشد. همکاری این قطعات در کنار هم به کمک قدرت انفجار چاشنی، میخ را در سخت ترین مصالح مانند آهن و یا بتن وارد می کند. میخ های مورد استفاده در تفنگ های میخکوبی خاص بوده و با میخ های معمولی تفاوت های ظاهری دارند. میخ های تفنگ میخکوب دارای واشر های پلاستیکی و آهنی می باشد و برای مصارف و مصالح خاص نمونه های تولید شده خاصی دارند.

در دهه 90 میلادی برند هیلتی آلمان با طراحی و تولید تفنگ میخکوب تک تیر زن به کد فنی DX450 کمک شایانی به صنعت ساختمان سازی کرده است. برند های اروپایی مانند اسپیت فرانسه و یا دیگر برند های تولید کننده ابزار شروع به کپی برداری از این محصول کردند. به طور مثال هم اکنون پس از گذشت 3 دهه کشور های آسیایی مانند تایوان به تولید تفنگ تک تیر زن طرح DX450 می پردازد. شرکت هیلتی با کسب تجربه از نمونه تفنگ DX 450 شروع به تولید تفنگ های نیمه اتوماتیک به نام میخکوب خشابی DX460 و یا تفنگ های گازی به کد GX120 کرده است. در سال های اخیر شاهد تولید نمونه های شارژی هستیم.

برترین نمونه های تولید شده از برند هیلتی

برترین برندی که در کشور ایران در حوزه میخکوب دستی فعالیت دارد، برند هیلتی می باشد. تمامی برند های تایوانی از این برند کپی برداری می کنند. به طور مثال میخکوب DX 450 هیلتی که در دهه 90 میلادی تولید شده است، هنوز هم طرح این محصول در کشور تایوان تولید شده و به ایران صادرات می شود. نمونه های طراحی شده به نام های تفنگ میخکوب والتی و تفنگ میخکوب کامرکس در بازار ابزار ایران یافت می شوند. این محصولات از لحاظ طراحی بدنه و قطعات داخلی هیچ تفاوتی با نمونه اولیه برند هیلتی ندارند.

هیلتی به دلیل زمان بر بودن مسلح کردن میخکوب و ایمن پایین در هنگام شلیک شروع به طراحی نمونه ای به روز و ایمن تر به نام میخکوب خشابی DX 460 کرده است. عمده تفاوت این محصول با نمونه قبلی نیمه اتوماتیک بودن آن به معنی جایگذاری 10 عددی میخ به جای جایگذاری تکی است. نکته دیگر ایمن تر شدن نمونه جدید است که برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان اروپایی و آمریکایی بسیار حائز اهمیت است. در نمونه های جدید تر این برند به عرضه میخکوب های گازی و شارژی روی آورده است. این سبک از میخکوب ها دارای قیمت بالاتر نسبت به نسل های گذشته خود هستند.

معرفی اجمالی میخ های تفنگ میخکوب

میخ های مورد استفاده در تفنگ های میخکوبی از لحاظ شکل ظاهری با میخ های فولادی معمولی تفاوت های ظاهری دارند. این سبک از میخ های دارای واشر از جنس فولادی و یا پلاستیکی هستند. واشر وجود در این سبک از میخ ها به جایگداری بهتر میخ در هادی میخ تفنگ مبخکوب کمک می کند. انتخاب میخ به 3 موئلفه نوع تفنگ میخکوب – سایز ورق مورد نظر و جنس مصالح ساختمانی بستگی دارد. طول میخ های استاندار از برابر است با 22 – 27 – 32 – 37 – 42 – 47 – 52 – 62 – 72 میلی متر و در قطر برابر با 4 میلی متر هستند. پر استفاده ترین سبک از میخ ها نوع تکی دارای واشر آهنی و در رتبه دوم مدل خشابی واشر پلاستیکی است.

تفنگ میخکوب هیلتی

معرفی اجمالی چاشنی تفنگ میخکوب

از کنار هم قرار گرفتن 10 عدد چاشنی در یک نوار پلاستیکی یک عدد خشاب چاشنی برای استفاده در تفنگ میخکوب بدست می آید. چاشنی های میخکوبی در اصل دارای میزان استانداری باروت می باشند. با ضربه قطعه یدکی سوزن به پشت چاشنی انفجاری برای شلیک میخ به وجود می آید. چاشنی های میخکوب در رنگ بندی های زرد – قهوه ای – سیز – قرمز و مشکی تولید می شوند. تقات در رنگ بندی چاشنی به معنی میزان حجم باروت در چاشنی می باشد.

برای میخکوبی میخ های سایز پایین ( 22 الی 32 میلی متر ) از چاشنی رنگ قرمز و از میخکوبی میخ های بلند ( 42 الی 72 میلی متر ) از چاشنی به رنگ مشکی استفاده می شود. نکته قابل توجه در هنگام استفاده از تفنگ های میخکوب هیلتی می باشد که حتما باید از چاشنی های خود این برند است. استفاده از چاشنی های متفرقه به هادی میخ و سمبه تفنگ هیلتی آسیب می زند.

تفنگ میخکوب هیلتی

مجموعه کالا عمران افتخار دارد تنوع کاملی از تفنگ میخکوب و قطعات یدکی را در فروشگاه آنلاین و یا فروشگاه مرکزی خود داشته باشد.برای ارتباط با کارشناسان مجموعه کالا عمران از طریق تماس تلفنی و همچنین پیام رسان تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام با ما در ارتباط باشید. تمامی مطالب ارائه شده توسط سایت کالا عمران تهیه شده است.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید