مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

طریقه استفاده از دریل همزن

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

طریقه استفاده از دریل همزن

قبل از آشنایی با طریقه استفاده از دریل همزن ، این سوال پیش می آید که دریل همزن چیست و چه دریل همزنی مناسب استفاده می باشد؟ دریل همزن ابزاری مفید و کاربردی است که برای مخلوط کردن مواد مختلف مانند رنگ، ملات، و بتن استفاده می‌شود. این ابزار دارای یک موتور قدرتمند است که به یک یا دو تیغه یا پروانه همزن متصل شده و با چرخش آن، مواد را به خوبی مخلوط می‌کند. اکنون که با دریل همزن آشنایی کامل پیدا کردیم در ادامه این مقاله، به آموزش طریقه استفاده از دریل همزن می پردازیم.

در نظر داشته باشید قبل از هر کاری ابتدا موارد ایمنی به صورت کامل رعایت کرده و از تجهیزات ایمنی نظیر دستکش – صدا گیر و عینک ایمنی استفاده کنید.

کار با دریل همزن خانگی

میله همزن مناسب برای دریل همزن

تنها ابزار جانبی ای که برای طریقه استفاده از دریل همزن به آن نیاز دارید میله همزن است. میله های همزن در مدل های سر دریلی – رزوه دار و چهار شیار تولید می شوند و هرکدام از این محصولات دارای طول های متنوع هستند که بسته به نوع نیاز می توانید این محصولات را از فروشگاه کالا عمران خریداری کنید. 

در نظر داشته باشید پس از پایان کار حتما دریل همزن و میله آن را به خوبی تمیز کنید تا عاری از هرگونه کثیفی شود تا در استفاده های بعدی مشکل ساز نشود. بعضی از برند های موجود در بازار به همراه دریل همزن میله همزن نیز با محصول خود ارائه می کنند.

میله دریل همزن

کار با دریل همزن

دریل های همزن در دو سبک دریل همزن خانگی و دریل همزن صنعتی در بازار وجود دارند. دریل های همزن خانگی خود به وصرت شکل دریلی و یا حالت دو دسته تولید می شوند. دریل همزن صنعتی تنها در حالت دو دسته تولید می شود. سبک دریل های صنعتی که دو محور هستند نیاز به در دست گرفتن با دو دست از طرفین است و برای کار با دریل حتما باید اشراف کاملی به دریل و مخزنی که داخل آن مایع مورد نظر است داشته باشید. 

 

دریل همزن خانگی به صورت تک محور و یا شکل دریل ساده هستند و برای دست گرفتن این محصول هم باید در نظر داشته باشید که اشراف اپراتور به کار مهم بوده و نباید دریل در دست شل گرفته شود.

 

در هنگام در دست گرفتن محصول در نظر داشته باشید که دریل به طور کامل در دستان شما از دو طرف قرار داشته و کاملا بر روی دریل تسلط دارید. احتیاط در هر کاری بسیار مهم بوده و هر ابزار برقی ای و به ویژه دریل ها و فرز ها دارای قدرت زیادی هستند و این قدرت هنگام کار ممکن است بر علیه شما باشد یعنی به هر دلیلی ابزار شما گیر بکند و یا اتفاق دیگه برایش بیفتد. درست است که استفاده از این محصول آسان به نظر برسد اما طریقه استفاده از دریل هم زن هم نیاز به پیش زمینه ای دارد.

طریقه دست گرفتن دریل همزن

شروع کار با دریل همزن

بعد از یاد گرفتن در دست گرفتن اصولی محصول باید قبل از شروع به کار به چند مورد مهم باید دقت داشته باشید تا بتوانید طریقه استفاده از دریل همزن را به خوبی یاد بگیرید. 

سرعت چرخش : سرعت چرخش تیغه یا پروانه همزن باید قابل تنظیم باشد تا بتوانید بسته به نوع مواد، سرعت مناسب را انتخاب کنید در غیر این صورت مواد داخل ظرف به اطراف پخش می شود.

وزن و ارگونومی دریل : مهم ترین موضوع برای در دست گرفتن دریل همزن ، نوع طراحی دستگاه است که حتما باید سبک و ارگونومیک باشد تا بتوانید به راحتی و بدون خستگی از آن استفاده کنید.

توان موتور : توان دستگاه شما باید متناسب با مودای که میخواهید هم بزنید باشد و اگر توان دستگاه شما برای آن ماده پایین باشد احتمال فشار به موتور و سوختن آن امکان دارد پس به توان دریل خود قبل از شروع کار دقت فرمایید.

کار با دریل همزن

تنظیم دریل همزن و طریقه استفاده از آن

برای طریقه استفاده از دریل همزن در نظر داشته باشید که باید تیغه یا پروانه همزن را به دریل متصل کنید و مطمئن شوید که به درستی و محکم نصب شده است و سپس سرعت مناسب را انتخاب کنید. پس از متصل کردن دستگاه ، با توجه به نوع موادی که قصد مخلوط کردن آن‌ها را دارید، سرعت مناسب را روی دریل همزن تنظیم کنید.

پس از تنظیم کردن دریل همزن ، میرسیم به طریقه استفاده از آن ، در حالی که تیغه یا پروانه همزن در حال چرخش است، همزن به آرامی در مواد حرکت دهید تا به خوبی مخلوط شوند.  مدت زمان و سرعت چرخش بستگی به حجم مواد داخل ظرف دارد و متغیر می باشد.

چگونه از خراب شدن دریل همزن جلوگیری کنیم؟

بعد از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند، دریل همزن را خاموش کرده و بلافاصله تیغه یا پروانه همزن را از مواد خارج کنید و تمیز کنید تا مواد به آن‌ها نچسبند و باعث خرابی نشوند. دریل همزن را در محل خشک و مناسبی نگهداری کنید تا عمر مفید آن افزایش یابد.

هنگام استفاده از دریل همزن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

یکی از مهم ترین نکات مهم هنگام استفاده از دریل همزن، استفاده از عینک و دستکش و لباس کار مناسب می باشد. همچنین هنگام کار باید فاصله مناسبی را حفظ کرد تا مواد داخل ظرف به چشم و صورت برخورد نکند. به راحتی می توانید لباس کار مناسب با کار خود به همراه مصرفی هایی مانند دستکش ایمنی و یا عینک ایمنی را در فروشگاه این سایت مشاهده بکنید.

 پس از کار با دریل همزن اگر قصد تعویض تیغه یا پروانه دریل را داشتید، بهتر است پس از استفاده از محصول دستگاه و گیره را کاملا تمیز کنید و نگذارید ابزار مصرفی شما کثیف بشوند و یا بو بگیرند. در زمان اتمام کار حتما دریل را از برق بکشید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

دریل انواع مختلفی دارد که

طریقه استفاده از دریل همزن
طریقه استفاده از دریل همزن

طریقه استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی
بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی

بهترین دریل همزن برای مصارف

دلایل روشن نشدن دریل همزن
دلایل روشن نشدن دریل همزن
دریل همزن یا همان دریل
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید