مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

سیستم سوراخکاری و برش الماسه

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

سوراخکاری و برش الماسه / DIAMOND CORING AND SAWING

در این مقاله به توضیح سیستم سوراخکاری و برش الماسه و وایل مورد نیاز سیستم کرگیری می پردازیم. در اكثر سازه های بتن پس از اجرا با توجه به وجود تغييرات در طراحی و معماری سازه يا تاسيسات نياز به تخريب بخشی از بتن سخت شده و ايجاد فضاي عبور اين عوامل امری اجتناب ناپذير ميی باشد. ایجاد سوراخ در بتن بوسیله دستگاه های ضربه ای (پیکور) سبب ایجاد ترک های سراسری در بتن و در نتیجه تضعیف قسمت های بتنی می گردد. روش توصیه شده توسط کارشناسان مجموعه کالا عمران به منظور ایجاد سوراخ و باز کردن بازشو استفاده از سیستم کرگیری است.

از جمله کاربرد های متفاوت کرگیری بتن می توان به انجام آزمایش مغزه گیری با هدف تعیین مقاومت فشاری ، مقاومت خمشی ، مقاومت کششی ، نفوذ پون کلر ، تعیین عمق کربناتاسیون و … اشاره کرد.

موارد مهم استفاده از كرگيری جهت ايجاد سوراخ استوانه ای در بتن در هر قطر و عمقی برای عبور كابل هاي برق، لوله های آب و گاز، تأسيسات ساختمانی، نمونه گیری و… مي باشد. كرگيري جهت ايجاد سوراخ هاي استوانه ای در بتن مسلح، پيش ساخته، آسفالت، آجر، بلوك سيمانی، مصالح ساختي استفاده مي شود. همچنين مي توان در مناطقی که امکان استفاده از دیگر تجهيزات برش بتن نمي باشد، با استفاده از كرگیری پيوسته برش مورد نظر را ايجاد نمود.

سیستم کرگیری

ايجاد سوراخ در اقطار و اعماق متفاوت توسط دستگاه های گردبر الماسه (کرگیری) و مته کرگیری انجام مي گردد. اين سوراخ ها به منظور عبور كانالها و لوله ها از داخل سازه ايجاد می گردند. از برترین برند های فعال در این سیستم می توان به برند آلمانی هیلتی HILTI اشاره کرد. از دیگر برند های فعال که در کلاس پایین تری از برند هیلتی قرار دارند نیز دیوالت – تیرولیت – بوش – ریجید و ماکیتا می باشند. در ادامه به توضیح ویژگی و کاربرد های سیستم سوراخکاری و برش الماسه می پردازیم.

ویژگی ها :

  •  امکان سوراخکاری بتن مسلح به قطر و عمق دلخواه
  •  امکان سوراخکاری بتن مسلح در سطوح عمودی و افقی
  •  اجرای سوراخکاری بتن مسلح بدون ایجاد ترک در سایر قسمت ها
  •  سرعت بالا،کیفیت و دقت برتر

کاربرد ها :

  •  جهت ایجاد بازشوهای معماری و تاسیساتی در کف،دیوار و سقف،
  •  جهت عبور لوله های تاسیساتی و کابل و کانال از کف،دیوار وسقف به قطر دلخواه،
  •  جهت نمونه گیری از بتن جهت تعیین مقاومت فشاری

وسایل مورد نیاز و ارتباط با کارشناسان

وسایل مورد نیاز سیستم سوراخکاری الماسه دریل و مته کرگیری می باشد. از لوازم جانبی مورد نیاز برای سوارخکاری نیز انکر از داخل رزوه – رابط مته کرگیری – راد خروسکی – مته 4 شیار برای سوراخکاری انکر بولت – آچار برای باز کردن مته کرگیری از روی دستگاه می باشد. برای خرید دریل و مته کرگیری می توانید از محصولات چینی – اروپایی دست دوم و یا اروپایی نو استفاده کنید. برای دریافت مشاوره در خصوص انتخاب بهترین محصول برای سیستم کرگیری می توانید با کارشناسان مجموعه کالا عمران ز طریق تماس تلفنی و همچنین پیام رسان تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام در ارتباط باشید.

تنوع کاملی از محصولات و متعلقات جانی مصرفی مانند دریل کرگیریمته کرگیری – سگمنت مته کرگیری – رابط مته کرگیری و تبدیل های دریل کرگیری به مته های چینی را می توانید در فروشگاه کالا عمران مشاهده کنید.

سوراخکاری و برش الماسه
سوراخکاری و برش الماسه

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید