مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

دریل انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها کارایی بخصوصی دارند. دریل مگنت دستگاهی مجهز به ابزار برش و آهنربا است که برای سوراخ‌ کاری در فلزات مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این دریل ابزار مناسبی در زمینه‌ های مختلف مانند ساخت و ساز، تولید و صنایع مهندسی سنگین است. همچنین نحوه کارکرد دریل معمولی به این صورت است که با روشن شدن دستگاه مته به طور مداوم حول محور طولی خود می چرخد و بیشتر در مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. در ادامه به این موضوع که دریل معمولی و دریل مگنت چه تفاوتی دارد میپردازیم.

متن سربرگ خود را وارد کنید

دریل برقی های معمولی از سه نظام برای ثابت بودن مته در جای خود استفاده می کنند در صورتی که دریل های مگنتی بر فناوری الکترومغناطیسی متکی هستند تا مته را به طور ایمن در موقعیت خود نگه دارند. تفاوت اصلی بین دریل معمولی و دریل مگنتی ، انعطاف‌پذیر بودن و قابل حمل بودن دریل معمولی در مقایسه با دریل مگنت است. دریل ساده را می‌توان به آسانی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد.

تفاوت دیگر این است که دریل مگنت در عملیات سوراخکاری با مته گردبر تنها محیط دایره‌ سوراخ را می‌برد و همین باعث می‌شود که عملیات سوراخ‌کاری با سرعت بیشتری و صرف توان کمتری از موتور دریل انجام شود، مواد کمتری برش داده می‌شود و ضایعات کمتری نیز تولید می‌شود. به همین دلیل است که در شرایط عادی دریل مگنت گردبر سه تا چهار برابر سریع‌تر از دریل ها معمولی است.

تفاوت و ویژگی های دریل معمولی و دریل مگنت چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی های دریل معمولی میتوان به وزن سبک و قابل حمل بودن آن اشاره کرد. و منبع انرژی دریل ها به صورت برقی و شاژی می باشد و این باعث شده تا برای مصارف خانگی بسیار پر کاربرد باشد.

از این دریل ها برای سوراخکاری در چوب ، فلز و پلاستیک بیشترین استفاده می شود و همچنین میتوان برای پروژه‌های DIY و حرفه‌ای استفاده کرد.

ویژگی و کاربرد های ‌های دریل مگنت

یکی از تفاوت های دریل ساده و دریل مگنت از لحاظ وزن و اندازه می باشد ، دریل مگنت بسیار سنگین بوده و حتما نیاز به پایه مغناطیسی دارد و عمدتا به برق احتیاج دارد. این نوع دریل ها بیشتر مناسب برای کارهای صنعتی و سوراخ‌کاری در فلزات سنگین می باشد و معمولاً به صورت ثابت و قابل تنظیم است. از کاربرد های این دریل میتوان به سوراخ‌کاری دقیق در فلزات سنگین ، استفاده در ساخت و سازهای صنعتی ، کاربرد در صنایع نفت و گاز و پل‌سازی اشاره کرد.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دریل مگنت چیست و چه تفاوتی با دریل برقی دارد

دریل انواع مختلفی دارد که

طریقه استفاده از دریل همزن
طریقه استفاده از دریل همزن

طریقه استفاده از دریل همزن

بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی
بهترین دریل همزن برای مصارف خانگی

بهترین دریل همزن برای مصارف

دلایل روشن نشدن دریل همزن
دلایل روشن نشدن دریل همزن
دریل همزن یا همان دریل
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube

دیدگاهتان را بنویسید