مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

اساسی ترین ابزار کار نجاری

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

مهم ترین ابزار کار نجاری

در این مقاله در خصوص مهم ترین ابزار کار نجاری توضیح می دهیم. برای کسانی که به دنبال ورود به نجاری هستند و تجربه کافی برای توجیه افتتاح یک کارگاه را دارند، ابزار ضروری وجود دارد که پایه و اساس یک کارگاه را ایجاد می کند. شاید ایمنی مهمترین چیز باشد زیرا نجاری می تواند یک سرگرمی یا حرفه خطرناک باشد اگر اقدامات احتیاطی مناسب انجام نشود. همیشه دفترچه راهنمای ابزار آلات خود را بخوانید و تمام اقدامات ایمنی توصیه شده را جدی بگیرید. 

ابزارهای ضروری نجاری

میخکوب بادی

از میخکوب برای اتصال دو قطعه چوبی به هم و یا اتصال یک قطعه چوبی به دیگر مواد استفاده می‌ شود. میخکوب بسیار کارآمد و کار راه‌ انداز است. با استفاده این ابزار نجاری، به‌ راحتی دو قطعه چوبی را به هم متصل می‌ کنید. سرعت ایجاد اتصال در میخکوب بسیار بالا است. در چند صدم ثانیه، میخ سوزنی شلیک می‌ شود و اتصال برقرار می‌ شود. اگر از چسب چوب در کنار میخ استفاده کنید، این اتصال چندین برابر قوی‌ تر می‌ شود.

اره نواری یا اره فلکه

اره نواری یکی از ابتدایی‌ ترین ابزارهایی هست که یک نجار باید در کارگاه نجاری خود داشته باشد. با استفاده از این ابزار کار نجاری می‌ توانید. تنه درخت یا الوار های خریداری شده از چوب فروشی را برش دهید. اره فلکه را معمولاً با قطر فلکه‌ های آن می‌ شناسند. یکی از رایج‌ ترین مدل‌ های اره فلکه که امکان تهیه آن را دارید، اره نواری ۶۰ هست.

 اگر یک کارگاه معمولی دارید، اره نواری ۶۰ و اره فلکه ۸۰ گزینه مناسب پیش روی شما هستند؛ اما اگر یک کارگاه خانگی دارید، مدل‌ های ۴۰ و کوچک‌ تر هم برای برش قطعات کوچک به شما کمک می‌ کنند. اگر کارخانه تولیدی بزرگ دارید و فضای زیاد، قطر ۱۰۰ هم گزینه بسیار خوبی هست.

دریل

در صنعت چوب معمولاً از دریل برای سوراخ کاری چوب استفاده می‌ شود. البته نمی‌ توان کارایی دریل را محدود به سوراخ کاری دانست و با استفاده از سری‌ های مختلف کارهایی مانند پرداخت و سنباده کاری را هم انجام داد. نیازی به توضیح زیاد در مورد این ابزار نیست. حتی بیشتر افراد دریل برقی را به‌ عنوان یک ابزار مهم در کارگاه خانگی خود خریداری می‌ کنند.

گیره ها

گیره های نجاری هنگام ساخت یک پروژه بسیار مهم هستند. آنها اجزا را به خوبی تنظیم می کنند در حالی که آنها را در کنار هم جمع می کنند، آنها را می چسبانند، در حین اندازه گیری، برش و غیره. در مورد تعداد گیره هایی که خریداری می کنید منصف باشید زیرا همیشه به بیش از آنچه فکر می کنید نیاز خواهید داشت و اگر گیره کافی نداشته باشید مونتاژ پروژه دشوار می شود.

عمود بر

با استفاده از عمود بر می تواند چوب را در حالت‌ های مختلف برش داد. از برش ساقه‌ های درخت گرفته تا برش الوار و ورق‌ های چوبی… جزو وظایف اره عمود بر نجاری است. مهم‌ ترین مزیت اره عمود بر برش چوب در انحنا است. اگر قصد برش چوب در حالت صاف داشته باشید، اره فارسی بر و اره میزی بسیار مناسب و دقیق و کارآمد هستند؛ اما اگر برش منحنی یا ناصاف باشد، باید دستگاهی داشته باشی که امکان چرخش و تغییر مسیر راحتی به شما دهد.

اره میزی

اره میزی دستگاه‌ های است که با استفاده از آن می‌ توان ورق‌ ها و پروفیل‌ های چوبی را در عرض و ضخامت‌ های مختلف برش داد. برش با اره میزی بسیار دقیق هست و در صنعت کابینت از آن به وفور استفاده می‌ شود. برای خرید اره میزی باید به حجم کار و بودجه مورد نظرتان نگاهی بیندازید.

هرچه حجم کار بیشتر باشد و از ورق‌ های بزرگ‌ تری استفاده کنید، باید به دنبال خرید اره میزی با اندازه بزرگ‌ تر باشید. اره میزی هم در مدل‌ های میزی و صنعتی در بازار موجود است. مدل میزی، سبک و قابل‌ حمل است. اگر یک نجار خانگی هستید و فضای کافی ندارید و سازه‌ هایی که می‌ سازید کوچک هست، پیشنهاد می‌ کنیم اره میزی پرتابل (قابل‌ حمل) رومیزی تهیه کنید. اگر هم صنعتی کار هستید و فضا و بودجه کافی دارید، اره دورکن صنعتی خرید کنید.

برای خرید هر کدام از این محصولات ابزار کار نجاری و یا مشاوره از طریق برنامه های تلگرام – واتس اپ – اینستاگرام و همچنین تماس تلفنی در ارتباط باشید. 

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

  • Instagram
  • whatsapp
  • Youtube