مشاوره خرید و پشتیبانی

021-63941 و 28424663

آشنایی با چسب چوب و کاربردها

اشتراک گذاری:

فهرست مطالب

معمولا در تمامی خانه ها وسایل چوبی وجود دارد که نیاز به تعمیر دارند و برای تعمیر آن ها باید از چسب چوب استفاده شود. این چسب یکی از چسب های پر مصرف در صنایع چوب است و همانطور که از اسمش پیداست، برای چسباندن دو قطعه چوب به یکدیگر استفاده می شود. این چسب ها دارای قیمت بسیار پایین و چسبندگی بسیار خوبی هستند و پس از اتصال دو قطعه چوب به یکدیگر، نمی توان آن ها را به راحتی جدا کرد. در این مقاله از فروشگاه کالا عمران قصد داریم به کاربرد و نحوه استفاده این چسب بپردازیم.

چسب چوب چیست؟

چسب چوب ها از ترکیبات آلی و پلیمری تشکیل شده اند که باعث انعطاف زیادی در مولکول های این چسب شده است و همین انعطاف مولکولی موجب بوجود آمدن خواص زیادی در این نوع چسب می شود. این چسب ها بوی خاص و تندی ندارند، بنابراین تقریبا بی بو محسوب می شوند و حلالیت آن ها با رنگ پلاستیک و حلال عمومی مانند آب، بالا است.

خواص پلیمری در چسب چوب یک ظاهر خمیری شکل با ویسکوزیته بالا به آن می دهد و رنگ سفید آن از جمله ویژگی های شاخص و بارز آن است. هنگام استفاده از این چسب ها نیازی به حل کردن آن در آب نیست مگر آن که به غلظت کمتری نیاز داشته باشید. در هنگام خرید دقت داشته باشید که چسب غیر سمی باشد، قابلیت تحمل دمای بالا داشته باشد، قابلیت رنگ زدگی داشته باشد و برای محیط های رطوبی و زیر نور آفتاب مناسب باشد.

نحوه استفاده و کارکرد چسب چوب

نحوه کارکرد چسب مخصوص چوب بدین صورت است که بین چوب و چسب چوب اتصال فیزیکی برقرار می شود، به طوری که چسب به درون بخش های خالی نفوذ کرده و نیروی چسبندگی در سطوح چسب خورده و داخل منفذ های چوب بوجود می آید. نحوه استفاده از این چسب به صورت زیر است:

 1. ابتدا سطوح مورد نظر را به طور کامل از هرگونه گرد و خاک و چربی پاک کنید.
 2. با یک قلمو چسب را روی سطح مورد نظر بمالید.
 3. دو قطعه را روی هم قرار دهید.
 4. حدود 20 تا 30 دقیقه باید سطوح بدون هیچگونه حرکتی روی هم باقی بمانند.
 5. پس از گذشت این مدت زمان چسب گیرایی خود را خواهد داشت و به مرور هم قوی تر خواهد شد.

 کاربرد های چسب چوب

 • چسباندن چوب های نرم و سخت، فرمیکا، فیبر، تخته سه لایی و روکش های چوبی
 • گچبری
 • گل سازی
 • کارخانجات تولید میز و صندلی های چوبی و صنایع چوبی
 • هنر معرق کاری و…

جمع بندی

چسب چوب از اوایل قرن هفدهم میلادی در اروپا جایگاه ویژه ای پیدا کرد و برای متصل کردن قطعات چوبی به یکدیگر، بکاربرده می شد. اوج پیشرفت این چسب در زمان جنگ جهانی اول بود، زمانی که در صنایع کشتی سازی، ساخت قطار، هواپیماسازی و کامیون بکار برده شد. چسب چوب از جمله چسب های پرکاربرد در صنعت چوب است و اگر از این چسب به درستی استفاده شود، می تواند به راحتی دو قطعه چوب را با اتصالی قوی و محکم به یکدیگر متصل نماید.

فهرست مطالب

داغ ترین های مهندسی
دستکش ایمنی
دستکش ایمنی

دست به عنوان یکی از

بست لوله و کاربرد آن

معمولا انواع بست لوله (pipe

چکش تخریب
راهنمای خرید انواع چکش تخریب

هنگام خرید چکش تخریب که

انواع اره را بشناسید

ابزار‌ها انواع بسیار مختلفی دارند

نحوه کار با تراز لیزری
نحوه کار با تراز لیزری

تراز لیزری یک ابزار است

ردیاب
ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب یا مکان یاب دستگاهی

تبلیغات
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در تلگرام دنبال کنید
ما را در اینستاگرام دنبال کنید
کالا عمران را در فضای مجازی دنیال کنید

شبکه‌های اجتماعی کالا عمران سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار مهندسی، معماری وابزار است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی کالا عمران را دنبال کنید.

 • Instagram
 • whatsapp
 • Youtube